Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

12 Ekim 2011 Çarşamba

Kadın Şiddette Nasıl Sağ Kalır!!!

Kadına şiddette söylenecek çok az şey kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi kocası tarafından dayak yiyen kadınlara dayağa karşı nasıl ölmeden durabileceklerine dair bir talimatname hazırladı. amaçları "şiddetin cinayetle sonuçlanmasının önüne geçmek"miş. Eğer bu haberi okuyup koca dayağı yiyen varsa ben de onlar için maddeleri yazıcam insanlık(!) adına.

- Dayak anında cenin pozisyonu alıp başınızı darbelerden korumaya çalışmalısınız.
- Evde şiddet sırasında saklanabileceğiniz güvenli bir yer belirleyip oraya kaçabilirsiniz.
- Şiddet esnasında çıkışı olmayan banyo, tuvalet ve tehlikeli alet bulunan mutfak gibi yerlerden kaçınmalısınız.

Hala köktenci değil, sözde laflarla şiddeti engellemeye çalışan zihniyetlere burdan sesleniyorum. Şiddet gören kadınlar zaten şiddetin sonlanmasını arrzu ediyolar. Siz yazdığınız bu talimatlarla şaka gibi dayak karşısında nasıl sağ kalınır dersi veriyorsunuz ya komik.

Haberin ana kaynağı: http://www.cnnturk.com/2011/guncel/10/12/dayaga.dayanma.kilavuzu/632817.0/index.html

0 yorum:

Yorum Gönderme