Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

16 Mayıs 2011 Pazartesi

6. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Bu sene altıncısı düzenlenecek festival 16-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. tiyatro oyunları, kukla gösterileri, sokak gösterileri, gençlik oyunları, atölyeler ve seminerlerin yer alacağı program Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın 8 ayrı sahnesinde, 8 yabancı ve 6 yerli topluluğun katılımı ile gerçekleşecek.Fransa Büyük Tiyatro Kumpanyası Rozet'in Yeni Hikayeleri adlı oyunu, İspanya Minusmal Tiyatrosu  Clara ve Sarı Koltuk adlı oyunu, Rusya Novgorod Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Prens ve Dev'in Kızı adlı oyunu, Hollanda Ananda Puijk Kumpanyası Momentum adlı oyunu, Hollanda T Magische Tiyatrosu Cantos Animata adlı oyunu, Bulgaristan Dora Gabe Devlet Kukla Tiyatrosu Jake ve Ağaç Kurbağası adlı oyunu, Almanya Eukitea Tiyatrosu Ben ve Sen adlı oyunu, İtalya Tiyatro Mu Topluluğu Muamba adlı oyunu Eskişehirli minik izleyicilere sergilenecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Merhaba Gölgem ve Dostum Şifo adlı oyunları, Kara Kedi Sanat Evi Fiko'nun Kulübesi adlı oyunu, İstanbul Şehir Tiyatroları Cambazhane adlı oyunu, Antalya Şehir Tiyatroları  Otobüs Durağında Üç Bencil adlı oyunu, Ankara Devlet Tiyatrosu Benim Tatlı Meleğim adlı oyunu, Lüleburgaz Uçaneller Kukla Evi Bremen Mızıkacıları adlı oyunu, Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu Büyülü Ağaç adlı oyunu ise Türkiyeden sergilenecek oyunlar.

0 yorum:

Yorum Gönder