Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

27 Mayıs 2011 Cuma

Çocuk Hakları Perde Arkasında Kalmasın

TEGV'in sayfasından aynen sizlere aktarıyorum:


Yapı Kredi işbirliği ile 2006 yılında başlattığımız Okuyorum Oynuyorum Projesi kapsamında özel bir etkinlik hayata geçirdik. 11 farklı şehirde, 12 Eğitim Parkımızda, Çocuk Hakları Bildirgesi'nin belirlenen 12 ilkesinin tiyatro sahnesine taşınacağı bu etkinlik sayesinde çocuklarımız tiyatro ile tanışıyor.
Çocukların tiyatroyla buluşmasını ve yaratıcılıklarının ortaya çıkmasını amaçlayan etkinlikte Türkiye'nin önde gelen oyuncularından Altan Gördüm, Ayça Varlıer, Bahtiyar Engin, Büşra Pekin, Cem Davran, Deniz Çakır, Devin Özgür Çınar, Dolunay Soysert, Ezgi Mola, Gürgen Öz, Haluk Bilginer, Mert Fırat, Saadet Işıl Aksoy, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu, ,Yiğit Özşener, Zeynep Alkaya çocuklarımıza Mart ayından bu yana koçluk yapıyor.
Projeye destek veren oyuncular Van, Diyarbakır, Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Şanlıurfa, Samsun, Antalya, Afyon, Eskişehir illerindeki TEGV Eğitim Parkları'nda çocuklar ile kostüm, dekor, müzik çalışmalarının tamamını birlikte gerçekleştiriyorlar.
Mayıs ayı sonunda bulundukları ilde 'Sokak Tiyatroları' adı altında oyunlarını sahneleyecek olan çocuklar, Haziran ayında ise İstanbul'a gelerek, 12 ilkenin tamamının birleştirildiği final oyununu sahneleyecekler.

Oyunlara ilişkin detaylı bilgileri, hangi çocuk hakkının hangi oyuna dönüştürüldüğünü TEGV'in resmi sitesinden bulabilirsiniz:

0 yorum:

Yorum Gönder