Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

19 Haziran 2011 Pazar

Devlet Yine Koruyamadı

DENİZLİ’de kocasından gördüğü şiddet nedeniyle boşanmak isteyen ve savcılık tarafından Kadın Sığınma Evi’ne yerleştirilen 57 yaşındaki Fatma Bağcı, kendisini takip eden eşi 54 yaşındaki Mustafa Bağcı tarafından sokak ortasında kısa namlulu tüfekle vurularak öldürüldü. Olay yerinden 1 kilometre uzaklaşan Mustafa Bağcı, kendini aynı tüfekle karnından vurup yaraladı; ancak hastanede kurtarılamadı. Tekstil işçisi Fatma Bağcı’nın daha önce kocası hakkında savcılığa iki kez dilekçe verdiği ve koruma talebinde bulunduğu öğrenildi.

Olay, Pelitlibağ Mahallesi 1101 Sokak’taki Kadın Sığınma Evi’nin yaklaşık 200 metre ilerisinde bugün saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Mayıs ayından bu yana Kadın Sığınma Evi’nde kalan Fatma Bağcı’yı, çalıştığı tekstil atölyesine gittiği sırada, 20 yıllık eşi Mustafa Bağcı durdurup konuşmak istedi. Mustafa Bağcı, eşine barışmak istediğini, boşanmak için davayı geri çekip eve dönmesini söyledi. 3 çocuk annesi Fatma Bağcı, barışma teklifini geri çevirip yoluna devam etmeye çalıştı. Ancak Mustafa Bağcı, olumsuz cevap alınca çılgına döndü.

Sokak ortasında boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Fatma Bağcı’nın Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na geçen Mayıs ayında dilekçe verip, üç çocuğunun babası 20 yıllık eşinden şiddet gördüğünü, eşinin kendisini sürekli dövdüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Savcılık dilekçe üzerine soruşturma başlatıp Fatma Bağcı’yı, Kadın Sığınma Evi’ne yerleştirdi. Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan Mustafa Bağcı ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Mayıs ayından bu yana ayrı yaşadığı eşinin kendisini takip edip, boşanmamasını isteyerek tehdit ettiğini ileri süren Fatma Bağcı’nın, savcılığa ikinci kez dilekçe verip, koruma talep ettiği bunun üzerine ikinci kez gözaltına alınan Mustafa Bağcı’nın, ifadesinde eşini tehdit etmediğini sadece konuştuğunu söylemesinin ardından serbest bırakıldığı, çiftin 3 çocuğunun da evli olduğu öğrenildi.


Kaynak: kanald haber  

0 yorum:

Yorum Gönder