Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

6 Ağustos 2011 Cumartesi

Türkiye'de Engelli Çocuk Olmak

Türkiye'de çocuk olmanın bile sıkıntıları varken engelli çocuk olmak başlı başına bir kabus. Maddi durum yetersizliği tedavi edilemeyenler, yönetmenlik gereği okula alınmayanlar, diğerlerinden hiç bir farkı olmayıp engelleri yüzünden hayata takılanlar... ha bir de zihinsel engelli kız çocuklarının kısırlaştırılması gerektiği durumu var. ne de olsa onlar tecavüz edilmek için biçilmiş kaftanlar o yüzden bari başka bir sorun teşkil etmesin diye kısırlaştırılsınlar. öyle mi? kısır zihniyetlerin berbat çözümleri.

Haber ise yönetmelik gereği eğitime takılan çocuklar ile ilgili.

İzmir'de doğuştan kolları olmayan 15 yaşındaki genç kız evlerine yakın olan okula gitmek istiyor. Bakan ne kadar talimat verse de mevzuat engelinden dolayı gidemiyor. Uşak'ta ise 7. sınıf öğrencisi olan ve %80 oranında bedensel engeli bulunan bir çocuk yaş sınırı nedeniyle okuldan atılıyor. Sebebi; yönetmelik. http://gundem.milliyet.com.tr/engelli-cocuklara-mevzuat-engeli/gundem/gundemdetay/06.08.2011/1423466/default.htm0 yorum:

Yorum Gönder