Ana Sayfa
Twitter

Biz Kimiz?

Çocuklara yapılan her türlü olumsuz davranışı önlemek ve bunlara tepki çekmek amacıyla toplanmış duyarlı insanlarız. Amacımız taciz, tecavüz, zorla çalıştırılma, dayak, zorla evlendirilme gibi durumlara maruz kalmış çocuklara ulaşıp yardım edebilmek ve çocukların bu gibi davranışlara maruz kalmasını önlemektir. Önemli olan biraz olsun birşeyleri başarabilcek olmamızdır.

Sizlerden beklediğimiz oluşturduğumuz bu yapılanma içerisinde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını bildirmeniz ve buna hep beraber çözüm yolları aramamızdır.

Bu gibi durumlarda mektuplar, mailler sayesinde ve kimi zamanda toplu tepki oluşturmayı amaçlamaktayız . Ve çocuklar ile ilgili bu durumları elimizden geldği kadar medyaya ulaştırma ve sesimizi duyurma çabasındayız.

Sorunlarla karşılaşan ve bize başvuran insanları onlara yardım sağlayacak avukat, psikolog, öğretmen, doktor gibi kişilere yönledirmeye ve bir şekilde ilgili kurumlarla bağlantı kurmaya çalışacağız.

Çıktığımız bu yolda sizlerden de destek bekleyerek büyük bir tepki oluşturabilirsek onların hala çocuk olduğunu hissetmelerini sağlayabiliriz.

11 Ağustos 2011 Perşembe

Takvim Gazetesinin Ayıbı!

Takvim gazetesinin 12 yaşındaki kız çocuğunu, erkekleri baştan çıkarma öznesi olarak gösteren yazısını bugün hemen hemen herkes okudu. tecavüzü, tacizi haklı gösteren, 12 yaşındaki kızın baştan çıkardığını iddia edebilen insanlıktan nasibini almamış takvim gazetesi yazıyı da sitelerinden gelen şikayetler üzerine kaldırdı. 0212 354 30 00 numaradan takvim editörünü arayıp şikayet edebiliyorsunuz. Her ne kadar haber kaldırılsa da zihniyetine akıl sır erdiremediğim, sözde habercilerinin bu kadar boş konuşamayacaklarını öğrenmeleri adına savcılığın da olaya el atması gerekiyor. Ülkemizde hala çocukları koruyamazken, medyada onlar adına birşeyler yapmaya çalışırken, kendini gazeteci sana birkaç kendini bilmez, sapıkça çocuklarla ilgili cinsel fantaziler kurabilen insanlar yerine, mağdur durumda olan küçücük bir kız hakkında nasıl laflar edebiliyor. Gelinen son nokta.

Siz insansanız ben neyim?

0 yorum:

Yorum Gönder